• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Музичний калейдоскоп

Вплив співу колискових на дітей

/Files/images/картина.jpg

Батьки знають, як буває іноді непросто укласти малюка спати. Але нічого тут винаходити не треба, спокон віків відомо універсальне «снодійне» для дітей і дорослих - колискові пісні. Наші предки не дарма вважали, що виховання дитини бере свій початок від колискових, і надавали цим пісням містичне значення, в них збереглися таємничі язичницькі образи Дрьоми, Буки, Сну...
У колишні часи колискові виконували роль заклинання, у пісні мати просила дати її маляті сили для сну і зростання, щоб він був багатим і здоровим у майбутньому. Кожному немовляті колискова належала своя - її відразу після народження складала мати. Потім ця пісня все життя залишалася його оберегом. Колискова і сьогодні є першим музичним враженням немовляти.

Між іншим, відомо більше 500 авторських колискових, вірші до яких писали видатні російські поети - Жуковський, Лермонтов, Цвєтаєва та інші. Не перелічити чудових колискових, написаних знаменитими дитячими поетами, сучасними бардами і зірками естради. Виходить, цей жанр затребуваний і сьогодні так само нас приваблює.

Ноти замість таблеток

Можна сміливо сказати, що колискові пісні є універсальним терапевтичним засобом. Починати спів колискових малюкові потрібно ще в період вагітності. Доведено, що дитина в утробі матері сприймає музику, мову, інтонації голосу. Новонароджений, слухаючи пісеньки, які мама співала йому, впізнає їх і заспокоюється, скоріше починає реагувати на мамин голос і видавати у відповідь мелодійні звуки.

Спів колискових сприяє поліпшенню психічного стану самої жінки - у неї зменшуються прояви токсикозу, легше протікає вагітність. У співаючої жінки відбувається сповільнення ритмів серцевих скорочень, тиск приходить в норму, до дитини надходить більша кількість кисню. Відбувається гармонізація її серцебиття, а разом з коливаннями навколоплідних вод дитина отримує ніжний масаж тільця. У подальшому у мам поліпшується лактація, йде встановлення більш близьких відносин з дітьми; недоношені немовлята швидше набираються сил.

Фахівці прямо рекомендують співати колискові дітям, у яких перинатальна енцефалопатія (порушення функцій або структури головного мозку), порушені ритми диханнґ, є брадикардія (зменшення частоти серцевих скорочень), порушення моторики кишечника. Також доведено, що відмінний профілактичний засіб проти рухових і мовних розладів (заїкуватість, тіки, порушення координації, моторні стереотипи) - унікальна ритміка колискових пісень. Вони можуть служити як чудовий профілактичний засіб. Спів колискової має допомогти дитині скоріше заснути, тому мелодії в піснях одноакові, найчастіше монотонні. При цьому дитині неважливо, який у мами музичний слух, чи достатньо гарний у неї голос, вона все одно виявляє лише реакцію на тембр голосу, на м´яке виконання, на ліричне звучання. Співати колискову краще з посмішкою, тоді голос стає особливо сердечним!

Крок до розвитку мовлення

Через спів дитина отримує перші уроки розвитку мовлення. У відповідь мамі вона починає «гулити», а значить, розвивається її гортань - головний інструмент нашої мовної діяльності. Колискова розрахована на властивості пам´яті немовляти, яке ще не може міцно запам´ятовувати словесну інформацію. Звикаючи до повторюваних інтонацій пісні, дитина починає робити різницю між окремими словами, що допомагає їй краще і швидше оволодіти мовою, робити для себе зрозумілим її зміст. Колискові пісні складаються практично з іменників і дієслів, в текстах пісень знаходить відображення тільки те, що маля в змозі реально сприймати: предмети і їх рух. Характерним для колискових є різні повторення, в яких фігурують звукові поєднання, склади, окремі слова та їх ланцюжки - за рахунок цього йде збагачення словника дитини. Однак колискові потрібні не тільки немовлятам, але й більш дорослим дітям. Вони дають ази граматичного ладу мовлення, допомагають утворювати однокореневі слова (наприклад, «кіт», «котичок», «коток», «котик», «котя»).У старшому дошкільному віці важливим завданням стає вироблення дикції. Відомий факт, що у дитини в цьому віці ще недостатньо координовано і чітко працюють органи мовленнєвого апарату. Багато ддітей відрізняються зайвою квапливістью в мові, нечітким вимовляння слів, «проковтуванням» закінчень або занадто сповільненою манерою вимови слів. Колискові лаконічні і чіткі по формі, вони глибокі і ритмічні, тому, повторюючи їх, діти долають ці недоліки мови. Головний вплив співу колискових на дітей - розвиток гнучкості і рухливості мовного апарату дитини, формування правильної вимови звуків, освоєння інтонаційних багатств і різного темпу мови.

Вплив співу колискових важливий також для розвитку мислення дитини. Від того, які пісні співала їй мама (і чи співала взагалі), залежать характер маленької людини, її фізичне здоров’я, ступінь психологічної стійкості. У колискових піснях завжди затверджується вища цінність займаного дитиною місця. Для повноцінного розвитку маляті важливо знати, що він бажаний і коханий, його мама - найкраща, а рідний дім - самий теплий і затишний.

Більше того, у колискових піснях мама вибудовує навколишній світ навколо дитини, як би противопоставляючи всім небезпекам зовнішнього світу теплоту і захищеність будинку. Ніжність, ласку, сердечність, задушевність, спокій несуть ці пісні, вони знімають зайву тревожність, збудження. Діти, які не знали колискових, виростають більш егоїстичними і злими, вони частіше схильні до різних психічних розладів.

Шум змінює свідомість

Фахівці називають дуже небезпечною тенденцію привчати дітей перебувати в постійному шумі, будь то працюючий телевізор, включений комп´ютер, просто гучна мова. Твердження, ніби дитина «чудово» засинає під звуки рок-музики або «попси», частково можуть відповідати дійсності. Тільки малюк не засинає - він впадає в стан зміненої свідомості, кажучи молодіжною мовою, «вирубається».

Справа в тому, що при дуже гучних звуках відбувається помітне гальмування діяльності кори головного мозку і розгальмовування підкіркових центрів. Це те саме, що і під час сп´яніння. Найлегше і безпечніше, чого можна домогтися, замінивши колискові пісні телевізором - розвинути в малюка синдром дефіциту уваги (СДу). В даний час, за оцінками психіатрів, від цієї психопатології страждає приблизно 15-20% сучасних дітей. Вона виражається в нездатності зосередитися. Діти, що страждають на СДУ, не мають можливості нормально вчитися, вони страждають від проблем у відносинах з оточуючими. Справді, кому захочеться дружити з дитиною, якій не під силу спокійно чекати своєї черги в грі, яка вириває іграшки у інших, ламає їх, «плює» на всілякі ігрові правила?

Дорослим з СДУ часто притаманні маніакально-депресивні розлади, відзначається схильність до насильства, зловживання алкоголем і наркотиками.

Синдром дефіциту уваги, на щастя, піддається корекції. А ось первинна алекситимія - нездатність висловлювати свої почуття словами - корекції практично не піддається. Є підстави вважати, що емоційний розвиток людини знаходиться в прямій залежності від моделі відносин «мама-дитина» в період раннього дитинства. Відсутність тепла і контакту між мамою і малюком обертається з часом багатьма проблемами. Проведені дослідження показують, що 5-23% населення Землі мають ті чи інші алекситимічні риси, причому чоловіки страждають у 7-8 разів частіше, ніж жінки. Ці люди багатослівно описують свої фізичні відчуття (на прикладах, порівняннях), однак вони не можуть чітко їх сформулювати. Їх міжособистісні зв´язки, як правило, мізерні, їм властива натягнутість в позі і рухах, бідність міміки.

Так співайте ж своїм дітям колискові хоча б до трьох років! Це допоможе їм вирости врівноваженими і доброзичливими людьми. Колискова - це магія. Впливом співу колискових на дітей визначаються найсильніші емоції і почуття, такі як ласка, любов, турбота. Вони народжуються в душах співаючих і слухають колискові. Зумійте ж правильно скористуватися цими чарами!

Кiлькiсть переглядiв: 474

Коментарi

 • WattersKa

  2017-12-09 12:14:48

  How Info [url=http://forexbinarne.bluu.pl/zloto-gielda/807/zarobek-w-internecie/]zloto gielda zarobek w internecie [/url] [url=http://jak-inwestowac.098.pl/zloto-gielda/501/jak-szybko-mozna-zarobic-pieniadze/]zloto gielda jak szybko mozna zarobic pieniadze [/url] [url=http://jak-inwestowac.098.pl/zloto-gielda/1168/inwestycja-w-obrazy/]zloto gielda inwestycja w obrazy [/url] [url=http://gieldawaluty.webion.pl/zloto-gielda/697/forum-o-zarabianiu/]zloto gielda forum o zarabianiu [/url] Affective The Acai Fruit Weight Loss Secrets The The acai fruit is situated on the Acai Palm trees which are equally in the rain forests of Brazil...

 • RathertKa

  2017-12-09 11:23:22

  Don't Buy Acai Berry Until You Read This The disadvantage to [url=http://jak-zarabiac.xcl.pl/zloto-sztabki/237/na-czym-mozna-zarobic-w-polsce/]zloto sztabki na czym mozna zarobic w polsce [/url] [url=http://zarabianie-pieniedzy.bluu.pl/zloto-sztabki/119/jak-zarabiac-na-gieldzie/]zloto sztabki jak zarabiac na gieldzie [/url] [url=http://zarabianie-pieniedzy.bluu.pl/zloto-sztabki/276/co-robic-aby-zarobic/]zloto sztabki co robic aby zarobic [/url] [url=http://jak-zarabiac-pieniadze.hekko24.pl/zloto-inwestycja/1239/sposoby-zarabiania-w-domu/]zloto...

 • HagedornKa

  2017-03-13 15:42:59

  How Eliminate 10 Pounds With The Acai Berry Berry Diet Various researches by coveted scientists and medical experts have figured that regular consuming Acai berries can actually protect the body from deadly diseases like Cancer. It also reduces the chances of a cardiac arrest and cerebrovascular events. It improves the heart beat and controls the blood pressure levels. Leg Lift: Lay down flat on your back and keep feet at the same time. Slowly raise feet about 20 inches and backpedal. Repeat 10-30 times or unless you want to feel a burn...

 • RieveKa

  2017-03-13 11:42:14

  Reasons Why Weight Loss Supplements Do Work Another thing that sets Acai from Proactol is the fact Acai any boost on levels of energy to the body, in the same time enhances fat loss to achieve one's recommended weight thus lead to improvement of self self-assurance. The Acai and Proactol are both helpful in your body. The Proactol here shares that a person can reduce 28% of your fat stuff. It is said to become made in 100% plant extracts will be organic. Explained that it is from plant, vegetarians or vegans are at ease when they plan to take this enhancer...

 • ZiechKa

  2017-03-10 19:05:46

  Where Order Acai Berry Supplements - Are Free Trials Available To Buy? The user of Noni fruit supplements in one's daily regiment may be known to offer many health improvements - including weight loss, body cleansing and cleanse. You have probably seen endorsements with the product on Oprah, Rachel Ray or 60 Tracphone minutes. I won't go to some lot of detail in this particular article, you will find more within my blog listed below, but suffice it to the acai berry supplement is loaded with a fantastic foods...

 • RieveKa

  2017-03-10 16:48:50

  Reasons Why Weight Loss Supplements Do Work Another thing that sets Acai from Proactol could be the Acai provides a boost on levels of one's energy to the body, in the same time enhances fat loss to achieve one's ideal weight thus lead to improvement of self self-esteem. The Acai and Proactol are both helpful in the body system. The Proactol here shares that certain can reduce 28% of fat stuff. It is said to become made in 100% plant extracts are usually organic. Stated that might be from plant, vegetarians or vegans feel at ease when they plan for you to this solution...

 • SwilleKa

  2017-03-10 14:26:22

  Acai Berry - Why Is Acai Berry Supplement Good For You? Is employ this product certified holistic? There are many copycat companies since are creating products which usually are low in quality along with use the most beneficial associated with extracting the juice around the berries. Most you also must be are serious about their bodies know in connection with health benefits of acai berry products. They are used for centuries in The philipines by ancient medicine persons. The people in the Country of america just started using Acai in finally couple of years, a new consequence of several endorsements from megastars...

 • ZiechKa

  2017-03-09 22:47:18

  Where To Get Acai Berry Supplements - Are Free Trials You Can Find? The user of Mangosteen supplements in one's daily regiment has been known to offer many health improvements - including weight loss, body cleansing and detoxifying. You have probably seen endorsements with the product on Oprah, Rachel Ray or 60 Times. I won't go best suited lot of detail in this article, yow will discover more within blog listed below, but suffice it to the acai berry supplement is loaded the fantastic foods. Here is just a brief associated with what it'll do for the humanity...

 • SwilleKa

  2017-03-09 18:54:49

  Acai Berry - Why Is Acai Berry Supplement Best You? Is necessary certified organic? There are many copycat companies now that are creating products tend to be low in quality along with use essentially the most beneficial process of extracting the juice over berries. Most you also must be are thinking about their bodies know around the health benefits of acai berry products. And may used for hundreds of years in Brazilian by ancient medicine adult males. The people in the Improve just started using Acai in the last couple of years, the several endorsements from people...

 • Tanneraciva

  2017-02-13 17:47:03

  Acai Berry - Exactly Why Is Acai Berry Supplement Good For You? Is make use of this certified healthy? There are many copycat companies seeing that are creating products get been low in quality , nor use essentially the most beneficial associated with extracting the juice of your berries. Most individuals who are concered about their bodies know all around the health benefits of acai berry products. They are used for hundreds of years in The philipines by ancient medicine adult males. The people in the Country just started using Acai in then everything else couple of years, involving several endorsements from babes...