• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 2 квітня- день поширення інформації про аутизм

2 квітня- день поширення інформації про аутизм

2023-04-02

/Files/images/vesnyanka/IMG-4eccb7b74f990883ff6260d6e19a816a-V.jpg

/Files/images/vesnyanka/IMG-0e92f8f1c1c7c2a1d22e456496f13344-V.jpg

5 міфів про РАС

Розлади аутистичного спектра НЕ з'являються внаслідок вакцинації, неправильного виховання чи певної хвороби. До Всесвітнього дня поширення інформації про РАС (2 квітня) спростовуємо поширені міфи і наводимо факти.

Міф 1:РАС – це хвороба

Факти: Розлади аутистичного спектру – це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Міф 2: РАС пов'язаний з вакцинацією

Факти: Численні дослідження доводять, що вакцини в принципі і вакцинація проти кору зокрема в жодному разі не можуть бути причиною розвитку аутизму у дітей. Розлади аутистичного спектру – це генетичне порушення, з ним народжуються, а не набувають через щеплення в дитинстві або в результаті неправильного виховання. Ураження мозку відбувається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода.

Міф 3: РАС – рідкісне порушення

Факти: Аутизм більш поширений, ніж синдром Дауна, тому рідкісним назвати його навряд чи можна. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 1 дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектру. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей (7 491 у 2017 році).

Міф 4: Всі люди з РАС – генії / мають порушення інтелекту

Факти: Люди з розладами аутистичного спектра різні. Так, серед них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам'яттю, а є люди і з середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. Якщо у дитини є проблеми з інтелектом – це додатковий діагноз.

Міф 5: Люди з РАС замкнуті, не хочуть спілкуватися і їм ніхто не потрібен

Факти: Це не так. Як і всі, вони відчувають потребу в спілкуванні. Їм завжди є що сказати, просто складно це зробити. Тому потрібно вчасно знайти альтернативний спосіб комунікації. Їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.

Які перспективи?

Насправді все залежить від батьків. Від їхньої уваги до дитини, від грамотності та особистої позиції.

Якщо діагноз буде поставлено до 1,5-2х років і немає супутніх генетичних, обмінних захворювань, аномалій розвитку мозку, розумової відсталості та буде своєчасно проведено комплексні корекційні заходи, то існує ймовірність нормальної соціальної адаптації дитини. Навчання в умовах звичайної школи та класу не завдасть особливих турбот ні сім'ї, ні дитині. Середня професійна чи вища освіта для таких людей – не проблема.

Якщо діагноз буде поставлено пізніше 5 років або за наявності перерахованих вище супутніх патологій, дитина навчатиметься за шкільною програмою індивідуально. Корекційна робота у такому віці вже ускладнена необхідністю подолання існуючого життєвого досвіду дитини, закріплених неадекватних моделей поведінки та стереотипів. А подальше навчання та професійна діяльність повністю залежатимуть від того середовища – спеціально створених умов, в яких перебуватиме підліток.

Однією з основних завдань батьків та фахівців є розвиток самостійності у дітей з РАС. І це можливо, адже серед таких людей є програмісти, конструктори, музиканти, загалом успішні люди, які змогли реалізувати себе у житті.

Кiлькiсть переглядiв: 30

Коментарi