Безпека на льду

Ще не встигли водойми міста покритись товстим льдом як на ньому почали облаштовуватися рибалки-любителі, здійснювати прогулянки дорослі та діти. На даний час у зв’язку з перепадами температури крига значно ослабла, що в сою чергу несе додаткову небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків.

Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводить до трагічних випадків.

Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти.

До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться любителі-рибалки та діти.

Для попередження нещасних випадків треба виконувати наступні рекомендації:

· У жодному разі не виходьте на тонкий лід.

· Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.

· Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.

· Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льду.

· Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення.

Надання першої допомоги:

· Особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.

· Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого - небудь за лікарем.

· Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.

· Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

Звертаємося до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах.

Забороняйте дітям бавитись на льоду без Вашого нагляду.

Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!

ОБЕРЕЖНО: СОБАКА»

Важлива проблема великих міст — наявність великої кількості безпритульних собак. До того ж, особливо у наш складний час, зграї дворняг поповнюються великими та ма­лими собаками престижних порід. Го­лодні та злі, вони завдають певної за­грози здоров'ю, а іноді й жит­тю людей. Але от парадокс: безпритульні собаки напа­дають на людину рідше, ніж собаки свійські. Що ж підштовхує тварин до агресії та яких правил поводжен­ня з ними необхідно дотримуватися?

Перш за все, не підходьте до собаки, що знаходиться на ланцюгу, бо захист «особистої території» — одна з основних причин агресивності тварини. Не нав'язуйте собаці свого товариства, не торкайтеся його, коли він їсть, не намагайте­ся відібрати «улюблену іграшку». Не дивіться собаці у вічі, не посміхайтеся: на собачій мові — це вияв агресії. Не повер­тайтеся до собаки спиною та не намагайтеся тікати г- це може викликати у тварини рефлекс переслідування. Пам'ятайте, що навіть помахування хвостом не завжди є виявом дружелюбності.

Кусають і дресировані собаки, але у ситуаціях, які, називаються «провокаційними». Отже, уникайте вузьких місць, будьте обережними у під'їздах та ліфтах, не пробігайте у безпосередній близькості від хазяїна собаки. Особливо сте­режіться собак-охоронців: ротвейлерів та доберманів. У них загострене почуття охорони хазяїна, а територія їх «особис­тих інтересів» перевищує 50 метрів.

Дресирування собак — справа серйозна. Якщо собака не слухає господарів, а тим більш кусає їх, значить, її погано виховують. Собака сприймає хазяїв як свою зграю, але відчувши їхню слабкість та нерішучість, швидко спробує зайняти положення лідера. .

Пропонуємо деякі узагальнені рекомендації щодо самозахисту під час нападу спеціально вивченого службового собаки;

• До собаки, який нападає, поверніться обличчям, станьте у захисну позу або киньтеся їй на зустріч;

• Наладнана на людину, яка тікає, тварина у такій ситуації може розгубитися;

• Спокійно відступайте спиною до укриття, домівки, парка­ну, захищайтеся підручними засобами, кликаючи на допо­могу;

• Різко та жорстоко бийте собаку рукою, ногою або твер­дим предметом у ніс, по верхній щелепі, у живіт та пах.

• Доостаннього моменту переховуйте зброю у руці або за спи­ною: натренований собака нападає на озброєну руку.

• Для відволікання уваги тварини можна застосувати піджак або плащ.

Вас вкусив собака!

Це небезпечно не тільки травмою, а й інфекцією. Негайно промийте рану великою кількістю води, а краще перекисом водню. Краї рани обробіть йодом або зеленкою, саму рану маззю «Спасатель», «Левоміколь» або присипте стрептоцидом. Якщо з перелічених ліків у вас під рукою нічого немає, антисептиком може бути горілка або спирт. Після чого негайно звертайтеся до найближчого травмпункту. Головне — виявити, чи прищеплений собака від сказу, чи ні. В іншому випадку доведеться пройти сер­йозний курс лікування та довгий час знаходитися під нагля­дом лікаря.

ПОДБАЙТЕ ПРО НЕБЕЗПЕКУ СВОЄЇ ДИТИНИ

- Вивчіть з дитиною, як її звати і як зва­ти батьків, а також домашню адресу, теле­фон.

- Заберіть усі предмети, якими може по­ранитися ваша дитина.

- Зачиніть вікна, добре позачиняйте вхідні двері.

- Коли ви йдете з дому у вечірній час, не забудьте ввімкнути світло у всіх кімнатах, це відлякує всіх зловмисників, і вашій ди­тині не буде страшно одній.

- Якщо ви живете на нижніх поверхах, завісьте вікна шторами.

- Якщо хтось стукає до вас у вікно, ваша дитина повинна голосно закричати: «Тату! тату! Іди сюди» і в жодному разі не підхо­дити до вікна.

- Після того, як ви пішли, дитина повинна зачинити двері на ланцюжок і відчини­ти їх лише в тому випадку, коли ви повністю назвете себе.

- Залишаючи дитині ключі від квартири не вішайте їх на її шию, а залиште їх у сусідів або родичів, як живуть поблизу, або покладіть у внутрішню кишеню.

- Привчіть дитину не давати ключі стороннім людям, які представилися вашими

знайомими.

- Якщо ви не можете прийти за дитиною в школу або до дитячого садка, попередьте
про те, хто її забере, і покажіть цю людину в обличчя.

- Попросіть вихователя зв'язатися з вами, якщо за дитиною прийшли незнайомі люди, про яких ви його не попереджали.

- Якщо вашу дитину намагаються відвести силоміць, вона повинна привернути до се­бе увагу людей, проговорюючи: «Це не мої бать­ки! Я їх не знаю!»

- Якщо дитину привезли у відділення міліції, вона повинна повідомити свою ад­ресу, телефон батьків і своє ім'я.

- Ваша дитина не повинна приводити до себе в гості незнайомих людей, та ніколи не повинна йти з навчального закладу з людьми, яких вона не знає, навіть коли вони посилаються на вас.

Кiлькiсть переглядiв: 405

Коментарi